- Akciók
- Hőszigetelő rendszerek
- Hőszigetelő anyagok
- Hőszigetelő rendszer kiegészítők
- Színvakolatok/ Homlokzatfestékek
- Tetőcserepek
- Gipszkartonozás
- Gipszkarton kiegészítők
- Fóliák, szigetelő lemezek
- Kémény rendszerek
- Ytong
- Falazóelemek
- Nyílászárók
Hőszigetelő anyagok
Szigetelő anyagok
Számtalan szigetelő anyag létezik, a leggyakrabban használtak a következők:
1. Polisztirol hablemez (EPS),
2. Kőzetgyapot (ásványgyapot)],
3. Üveggyapot
4. Fagyapot
A leggyakrabban használt szigetelő anyag a polisztirol lap. Homlokzatra, lábazatra, aljzatbetonba.
Az utólagos homlokzat szigetelés készülhet normál eps polisztirol hőszigetelő rendszerrel melynek a hővezetési tényezője ( 0,04 W/mk ).
Az új generációs, grafit tartalmú eps szigetelő anyag ( 0,032 W/mk ) nem csak a passzívházakhoz ajánlott, alkalmazásának előnye a kisebb vastagsággal is megfelelő szigetelés érték érhető el. Akár 20 százalékkal is vékonyabb lehet, mint egy fehér polisztirol lap, de mégis ugyanolyan jól szigetel.
A lábazatra használt szigetelő anyag az extrudált polisztirol (XPS) . Ez egy zárt cellás anyag, így rendkívül csekély a vízfelvétele (0,2–1,0 V%). Ennek megfelelően főleg a víznek kitett helyeken alkalmazzák. A kétféle kialakítású anyag könnyebb megkülönböztetése végett az EPS-t mindig fehér, az XPS-t pedig ettől eltérő (például sárga) színben gyártják.
A lépésálló szigetelés kialakításánál a fő hangsúly a megfelelő hőszigetelő képessége, illetve a mechanikai igénybevételek tűrésén van. Erre a célra keményebb /EPS 100/ szigetelő anyagot használnak. A megfelelő lépésálló hőszigetelés alkalmazásával az épület hőveszteségét mégtovább csökkenthetjük, illetve növelhetjük a padlófűtési rendszerünk hatékonyságát.
A kőzetgyapot a rostokon megkötött levegővel hőszigetel. Ez utóbbi szálas hőszigetelő anyagok légáteresztő képessége igen jó, magasan a legjobb hangszigetelő és hőszigetelő tulajdonságuk, és nem utolsó sorban a tűzállóság ami más hőszigetelő anyag nem tudhat magáénak.
Nagyon sokrétű a felhasználása: homlokzatra, padlástérbe, lépésálló szigetelés kialakítására is létezik megfelelő kőzetgyapot.
Az üveggyapot hő- és hangszigetelő tekercses szigetelő anyag .Elsősorban fa- és fémszerkezetű vázas épületek, valamint mennyezetek, álmennyezetek hő- és hangszigetelésére ajánljuk.
A fagyapot lemezek alkalmazhatók: tagolt homlokzatok egyszerű szigetelésére, homlokzati hőszigetelésre, a betonozás előtti zsaluzatba helyezve megszünteti a hőhídakat, a tetőtér beépítésére, válaszfalak építésére, könnyű padlószerkezetekre, akusztikus álmennyezetekre. A lemezek nehezen éghetőek, ellenállóak növényi és állati kártevőkkel szemben, jó a hőtároló képességük, jó a hő- és hangszigetelésük, vakolhatók és egyszerű, könnyű a szerkezeti kialakításuk
A vízszigetelés minden épület kivitelezésénél kiemelkedő fontosságú .Védelem a csapadékvíz és a talajvíz ellen. A megfelelő szigetelő anyag meggátolja, hogy a víz kárt okozzon az épületben.
Vízszigetelő anyagok:
Bitumenes anyagok: a bitumenek legfontosabb jellemzője a hideghajlíthatóság, a lágyuláspont, és nyújthatóság. A bitumenemulzió előnye, hogy melegítés nélkül felhordható és nedves felületen is alkalmazható, kiszáradása után összefüggő, víztaszító védőréteget kapunk. Az oldószeres bitumenmázakat bitumenes lemezszigetelések alapozójaként alkalmazzák. A vízszigeteléseknél leggyakrabban alkalmazott anyagok a bitumenes szigetelő-lemezek. Ezek lehetnek például bitumenes vékony -, vagy vastaglemezek,és páratechnikai lemezek.